مدرن

امروزه، اغلب افراد تلاش می‌کنند تا بتوانند برای خود باغ ویلایی تهیه کنند که بتوانند آخر هفته‌ها در آنجا به استراحت بپردازند. البته طراحی ویلا و باغ ویلا مدرن یکی از کارهایی است که اگر به‌خوبی انجام نشود، نمی‌تواند آخر هفته‌های خوب و آرامی را برای شما فراهم کند.برای این‌که هم ویلای خوبی داشته باشید، هم بتوانید ساعات خوشی را برای خود فراهم کنید هم سرمایه‌گذاری درستی داشته باشید، باید با جزئیات طراحی و نکات اصلی برای خرید باغ ویلا آشنا شوید. با ما همراه باشید تا بتوانید دید خوبی نسبت به باغ ویلای مدرن خود داشته باشید.

باغ ویلا مدرن

سبک های باغ ویلا

سبک‌های متعددی وجود دارد که در ساخت باغ ویلا مدرن از آن استفاده می‌شود. این سبک‌ها بسته به نوع باغ یا هدفی که شما از تهیه باغ دارید، می‌تواند متغیر باشد. هرکدام از سبک‌ها مزایا و معایب دارد که در اینجا با آن‌ها آشنا می‌شویم. سبک باغ ویلا کلاسیک این سبک‌ یکی از سبک‌هایی است که در ایران طرفداران بسیاری دارد. باغ ویلاهایی که بسیار بزرگ و پر ابهت هستند، در این دسته قرار می‌گیرند. درواقع می‌توان گفت که این سبک همان سبکی است که به نام رومی شناخته می‌شود. از ویژگی‌های این سبک می‌توان به ستون‌های زیاد و بسیار پر ابهت آن اشاره کرد. ویلا با سبک رومی، به ویلاهای فرانسوی و انگلیسی نیز شباهت دارد و در میان باغ قرار می‌گیرد. سبک مدرن در طراحی باغ ویلاسبکی که در مقابل سبک کلاسیک قرار دارد، با عنوان سبک مدرن شناخته می‌شود. درست است که در سبک کلاسیک نیز می‌توانید از لوازم مدرنی مثل اطفای حریق استفاده کنید؛ اما آنچه سبک مدرن را از سبک کلاسیک متمایز می‌کند، مصالح استفاده‌شده در این سبک است. سبک ساختاری ویلا نیز مانند مستطیلی بدون حواشی و ستون‌های بسیار بزرگ است. استفاده از پنجره‌های بسیار بلند و متناسب با شکل ساختاری ویلا نیز می‌تواند از ویژگی‌های این سبک باشد.سبک تلفیقی این سبک که پیرو هیچ قانونی نیست و هرکجا نیاز باشد، از هر سبکی استفاده می‌کند؛ درنتیجه رونق گرفتن ساخت‌وساز بی‌رویه در مکان‌های ویلایی شکل‌گرفته است. در عین استفاده از مصالح کم‌هزینه یا شکل‌های مستطیلی می‌توانید ستون‌‌های بسیار بزرگ را ببینید. هرکجا هزینه اجازه داده، از سبک کلاسیک و هرکجا مصالح کم بوده، از سبک مدرن استفاده‌شده است.

باغ ویلا مدرن

توجه به ابعاد زمین و جهت آفتاب یکی از مهم‌ترین نکات در ساخت باغ ویلا مدرن، این است که برای ساخت اصولی ویلا به ابعاد زمین و جهت آفتاب و مواردی ازاین‌دست توجه کنید. ویلایی که می‌سازید باید با ابعاد زمینی که دارید، همخوانی داشته باشد. قطعاً در ابعادی که بسیار بزرگ هستند، ویلا نیز باید بزرگ، مجلل و حتی به سبک کلاسیک باشد. زمین در ابعاد کوچک‌تر، نیازمند ویلایی به سبک مدرن و با ابعادی کوچک‌تر است.طراحی باغچه و محوطه باغ ویلاحال که ویلا را تمام کرده‌اید و قرار است باغچه خود را جذاب کنید، باید بدانید که نکات زیادی وجود دارد که باید به آن‌ها اهمیت دهید. قبل از هر کاری باید خاک باغ خود را بشناسید و بدانید که کدام گیاهان بیشتر مناسب خاک شما هستند. آب‌وهوا نیز نقش مهم دارد. باید بدانید که در آب‌وهوای منطقه شما چه گیاهانی بیشتر رشد می‌کنند. اگر قصد خرید باغ ویلا شهریار، ملارد دارید، می‌دانید چه گیاهانی مناسب شما هستند؟نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که حتماً باید مدنظر قرار دهید. مثلاً خود شما به چه سبکی علاقه‌مند هستید؟ سبک رسمی که باغچه و محوطه دارای تقارن است؟ یا سبک غیررسمی که گل‌ها و گیاهان بیشتر به سبک شل و خودرو هستند؟ چه کسی یا کسانی قرار است از این باغ ویلا مراقبت کنند؟نقاط کانونی باغ، مسیرها، آلاچیق، نرده، چارچوب، چمن یا موارد دیگری ازاین‌دست نیز بسیار مهم هستند. این گزینه‌ها می‌توانند در شکل و نحوه نگهداری یا به‌عبارت‌دیگر، در طول عمر زیبایی باغ و محوطه باغ شما نقش اصلی را داشته باشند.

باغ ویلا مدرن

نورپردازیمعماری امروزی، سهم مهمی از زیبایی هر فضایی را درگرو نورپردازی آن محل می‌داند. همان‌طور که نورپردازی در فضای داخلی می‌تواند بسیار مؤثر باشد، در فضای باز نیز به همان میزان اهمیت دارد. برای اینکه باغ زیبایی داشته باشید باید با کمک نورپردازی به برخی از قسمت‌ها توجه بیشتری کنید. به فضایی که در آن هستید دقت کنید و ببینید چه عناصری در این باغ ویلا مدرن وجود دارد.آب‌نما، فواره، دیوار، آلاچیق در باغ شما وجود دارد یا تنها ویلا در آن حرف اول و آخر را می‌زند؟ اگر دیوارهای باغ سیمانی هستند و هیچ جلوه‎‌ای ندارند، نورپردازی راه چاره آن است؛ اما اگر هیچ عنصر دیگری وجود ندارد، خودتان آن را به باغ بیفزایید. آب‌نما و ترکیب آب و نور می‌تواند زیبایی باغتان را دوچندان کند.باربیکیو، فلاورباکس و آتشداناگر بتوانید عناصری را به باغ ویلا مدرن اضافه کنید، درواقع به خودتان لطف بیشتری کرده‌اید. این عناصر به شما کمک می‌کند تا بیشتر از اینکه در محیط ویلا خود را محبوس کنید، به فضای بیرون بروید و از طبیعت باغتان لذت ببرید.لازم نیست خرج بسیاری کنید و هزینه گزافی را متحمل شوید. می‌توانید خودتان در باغ باربکیو راه‌اندازی کنید و با این کار وعده‌های غذایی را در محیط بیرونی ویلا میل کنید. آتشدان و فلاورباکس، گلدان‌های زیبا در کنار نور زرد و گرم آتش، می‌تواند این شب‌نشینی شما را دوچندان جذاب‌تر و زیباتر کند. کافی است بدانید دقیقاً چقدر فضا دارید و چه عناصری این جذابیت را دو برابر خواهد کرد. با کمی دقت و ظریف بینی می‌توانید باغ خود را زیباتر کنید.

باغ ویلا مدرن

باغ ویلا مدرن اغلب جزو مواردی است که امروزه هرکسی تلاش می‎‌کند تا با تهیه آن آخر هفته و تعطیلات خوب و راحتی را برای خود و خانواده‌اش رقم بزند؛ اما نکته مهمی که در نظر باید بگیرید، عوامل و عناصری است که به این راحتی می‌افزاید. شکل ظاهری باغ یا عناصری که در محیط باغ استفاده می‌کنید، محوطه‌سازی و باغچه‌ها در کنار آب‌نما و نورپردازی درست و اصولی می‌تواند زیبایی باغتان را دوچندان کند و شما را تا رسیدن به آرامش در آخر هفته همراهی کند.

ویلا مدرن


باغ ویلا مدرن