شهرک مریم اندیشه|خرید خانه شهرک مریم|اجاره خانه شهرک مریم100

23 خرداد 1401
0 دیدگاه
خرید خانه در شهرک مریم

مردم از گذشته‌های دور به دنبال یافتن محیطی امن و آرام برای زندگی بوده‌اند و اکنون نیز این اتفاق همچنان در حال رخ‌دادن است. در حقیقت افراد ساکن پایتخت بنا بر دلایل مختلفی دنبال پیداکردن خانه در شهرهای اطراف تهران هستند و یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی افراد جویای مسکن، شهرک مریم اندیشه است. این شهرک موضوع اصلی این مقاله بوده و ما می‌خواهیم برای شما تمام موارد مهم و اساسی در خصوص آن را بیان کنیم.

درصورتی‌که شما نیز در مورد خرید یا اجاره مسکن در این شهرک دچار ابهام و تردید شده‌اید با ما همراه باشید تا به تمامی سؤالاتتان پیرامون خرید آپارتمان در شهرک مریم یا رهن و اجاره آن پاسخ دهیم. ما همچنین مزایایی که این مجموعه در برابر سایر بخش‌های شهر اندیشه مانند فاز 1 دارد نیز بحث خواهیم کرد. در نهایت هیچ ابهامی برای شما باقی نخواهد ماند.

شهرک مریم اندیشه

آشنایی با شهرک مریم اندیشه

کسانی که در شهرهای اطراف تهران به دنبال محل زندگی می‌گردند، حتماً به سراغ شهر اندیشه نیز می‌روند. در این شهر شهرک‌ها و فازهای مسکونی متعددی وجود دارند که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در این میان اما یکی از شهرک‌ها به نام شهرک مریم توانسته تا نظر افراد جویای خانه را به خود جلب کند. شهرک مریم اندیشه همچنین در میان افراد فعال در حوزه مسکن مانند مشاوران املاک و سرمایه‌گذاران نیز بسیار معروف و محبوب است؛ اما چه جیزی سبب شده تا این شهرک چنین اهمیت زیادی پیدا کند؟

شهرک مریم بخشی از فاز 1 ساختمان‌های شهر اندیشه است اما حساب آن با سایر قسمت‌های فاز یک جدا است. سرعت ساخت‌وسازها در این محدوده بسیار بالا بوده و با پیشرفت خوبی که داشته توانسته توسعه بیشتری پیدا کند. این مجموعه همچنین خیابان‌ها و بلوارهای بزرگ و منظمی دارد که خود نشان‌دهنده خوش‌ساخت بودن منطقه است. نکته دیگری که پیش از خرید آپارتمان در شهرک مریم بهتر است بدانید این بوده که وسعت این شهرک به 90 هکتار می‌رسد!

شاید از وسعت این شهرک حیرت‌زده شده باشید اما بهتر است بدانید که عدد دقیق مساحت آن 904530 مترمربع است! شکل کلی این شهرک به‌صورت چهارضلعی شبیه به ذوزنقه بوده و خیابان آتش‌نشانان در شمال آن قرار دارد. همچنین از جنوب نیز همه خیابان‌ها به بلوار بزرگ شهید اینانلو منتهی می‌شوند. در قسمت شرقی نیز بلوار آیت‌الله طالقانی وجود دارد که دسترسی نسبتاً خوبی را برای شهرک مریم اندیشه به وجود می‌آورد. در قسمت‌های غربی نیز بلوار درختی در جریان است.

شهرک مریم

شهرک مریم بهتر است یا فاز یک؟

شهرک مریم به دلیل داشتن خیابان‌بندی‌ها و بلوارهای منظم و داشتن محیطی آرام برای زندگی گزینه‌ای بهتر از فاز یک اندیشه است. همچنین قدمت ساختمان‌های شهرک مریم حدوداً 9 سال است اما قدمت ساختمان‌های فاز یک به بیش از 26 سال می‌رسد. نکته دیگری که جزو امتیازات شهرک مریم در اندیشه است این بوده که قیمت خانه‌های آن در مقایسه با فاز 1 مناسب‌تر است. برای اینکه بهتر بتوانیم برای شما توضیح دهیم باید اشاره کنیم که برای خرید خانه در شهرک شما حداقل 300 هزار تومان پایین‌تر می‌پردازید.

شهرک مریم با اینکه بسیار نوسازتر و معتبرتر و پرطرف‌دارتر است اما قیمت‌های بسیار مناسب‌تری هم دارد و این موضوع در تعیین قیمت هر مترمربع از زمین بسیار تأثیرگذار است. باتوجه‌به اینکه قیمت خانه در سراسر کشور رو به افزایش است همین مناسب بودن قیمت سبب شده تا افراد با بودجه محدود هم بتوانند در شهرک مریم اندیشه صاحب یک‌خانه تقریباً نوساز بشوند. مورد دیگری که باید در مورد شهرک مریم برای شما توضیح دهیم مربوط به جمعیت و امنیت است.

بسیاری از افراد در زمان خرید خانه به این موضوع که محل زندگی آن‌ها خلوت باشد اهمیت بسیار زیادی می‌دهند. از همین رو لازم است اشاره کنیم که شهرک مریم نیز تا حدودی نسبت به سایر بخش‌های شهر اندیشه و به‌خصوص فاز 1 خلوت‌تر و کم‌جمعیت‌تر است. شما در زمان خرید خانه در شهرک مریم متوجه می‌شوید که این محل چقدر آرام‌تر از شهر شلوغ تهران و سایر نقاط اندیشه است. البته نگران نباشید؛ چون این مسئله باعث نشده که امنیت منطقه پایین بیاید و شما در کمال امنیت می‌توانید زندگی خود را سپری کنید.

خرید آپارتمان در شهرک مریم

آنچه که باید در مورد دسترسی‌های شهرک مریم اندیشه بدانید

از دیگر مواردی که لازم است پیش از خرید خانه در شهرک مریم بدانید این بوده که تا تهران فاصله بسیار کمی دارد! برای افراد شاغل در تهران که امکان خرید خانه به دلیل قیمت بالا را ندارند این موضوع بالاترین امتیاز است. در حقیقت به دلیل دسترسی‌های بسیار ایده‌آلی که در پایتخت به علت وجود بلوارها و اتوبان‌ها فراهم شده می‌توانید در مدت‌زمان کوتاهی از شهرک مریم به بخش‌های مختلف تهران رسید. شاید شما بخواهید برای مدت محدودی به شهرک مریم اندیشه بروید و از بابت ترافیک نگران هستید.

کسانی که می‌خواهند در این شهرک خانه اجاره کنند یا بخرند ولی می‌خواهند راه و مسافت سبب دیر رسیدن آنها به محل کار نشود باید بدانند که در ساعت‌های اوج ترافیک بهتر است حرکت نکنند یا برای رسیدن به محل کار برنامه‌ریزی داشته باشند. افرادی که به فکر اجاره خانه در شهرک مریم هستند باید بدانند که ساعت‌های اوج ترافیک در این محدوده بین 6 الی 8 صبح که ساعت آغاز کار مدارس و اداره‌ها هست، بوده و همچنین بین ساعت 5 عصر تا 8 شب نیز عبور و مرور با کندی و ترافیک نیمه‌سنگین روبه‌رو خواهد شد. (از شهرک مریم تا تهران)

اجاره آپارتمان در شهرک مریم

بهترین مسیر دسترسی از شهرک مریم به تهران

سؤال مهم اینجاست که از چه راه‌هایی می‌توانیم از شهرک مریم به تهران برویم؟ سریع‌ترین و نزدیک‌ترین مسیر از شهرک مریم اندیشه به تهران کدام است؟ برای اینکه شما بتوانید به‌خوبی میزان فاصله این شهرک تا تهران را متوجه شوید ما برای شما قلب تهران یعنی میدان آزادی را بررسی خواهیم کرد. اگر شما می‌خواهید از شهرک مریم به میدان آزادی بروید دو مسیر بسیار خوب پیش روی شماست. این دو مسیر اتوبان لشکری و بزرگراه موسوم به سعید آباد هستند.

افرادی که به دنبال اجاره خانه در شهرک مریم هستند و می‌خواهند برای رسیدن به تهران مسیر لشکری را انتخاب کنند با صرف تنها 32 دقیقه به این قسمت می‌رسند. فاصله بین میدان آزادی تا شهرک مریم از طریق اتوبان بزرگ لشکری تنها 36 کیلومتر بوده و کمترین میزان ترافیک را در زمان اوج حمل‌ونقل دارد. شما می‌توانید برای اغلب رفت‌وآمدهای خود از این روش استفاده کنید؛ اما به سراغ مسیر دیگری برویم که برای رسیدن به میدان آزادی انتخاب خوبی به نظر می‌رسد.

همان‌طور که گفتیم مسیر دوم برای رسیدن به میدان آزادی برای کسانی که به دنبال اجاره خانه در شهرک مریم هستند این است که به بزرگراه سعید آباد مراجعه کنند. با وجود این که بزرگراه سعید آباد به لحاظ طول کوتاه‌تر از اتوبان لشکری بوده و تنها 30.6 کیلومتر است اما فاصله زمانی آن طبق بررسی‌های انجام‌گرفته طولانی‌تر از مورد نخست است. شما برای رسیدن از شهرک مریم اندیشه به میدان آزادی از طریق بزرگراه سعیدآباد باید بین 38 تا 40 دقیقه زمان صرف کنید. این مسیر نیز در اکثر مواقع بدون ترافیک است.

از تهران تا شهرک مریم چقدر راه هست

امتیازات و ویژگی‌های مثبت شهرک مریم

همه افراد باید پیش از خرید یا اجاره خانه و آپارتمان در یک محل جدید نسبت به ویژگی‌های مثبت و منفی آن محل اطلاعات کامل کسب کنند. در مورد اجاره آپارتمان در شهرک مریم نیز این موضوع کاملاً مطرح است و ما می‌خواهیم در این بخش به‌صورت کلی همه نقاط قوت این محدوده را شرح دهیم. نخستین مورد این است که شهرک مریم آینده بسیار درخشانی دارد و به نظر همه کارشناسان املاک رشد زیادی در انتظار این منطقه است. شما می‌توانید حتی برای سرمایه‌گذاری نیز یک یا چند واحد آپارتمان بخرید.

مورد بعدی که شهرک مریم اندیشه را متمایز کرده است محیط سرشار از آرامش و به‌دوراز هرگونه سروصدا و آلودگی صوتی است. این موضوع به‌خصوص برای خانواده‌هایی که عضوی از آنها بیمار است اهمیت دارد. آب‌وهوای اندیشه در مقایسه با تهران نیز بسیار پاکیزه‌تر است و همین موضوع نیز در انتخاب خانه در این شهرک می‌تواند بسیار مؤثر باشد. نکته بعدی در مورد مزایای اجاره آپارتمان در شهرک مریم نیز این بوده که خیابان‌ها فرم شطرنجی و کاملاً منظم و مهندسی شده دارند.

یک مسئله بسیار حیاتی در خصوص شهرک مریم نیز این بوده که به انواع مراکز خرید و مجتمع‌های تجاری و اداری دسترسی خوبی دارد و نزدیک است. فروشگاه‌های محلی خواروبارفروشی و تهیه اقلام ضروری نیز تنها چند دقیقه با شهرک مریم اندیشه فاصله دارند؛ پس هیچ نگرانی بابت خرید روزانه برای شما وجود نخواهد داشت. موقعیت جغرافیایی و جهت وزش باد و وجود باران در فصول سرد سال نیز از موارد بسیار تأثیرگذار و مهم دیگری است که باید در نظر داشته باشید.

کلام آخر

ما برای شما در این مقاله به مهم‌ترین نکاتی که لازم است پیش از اقدام به خرید خانه یا آپارتمان در شهرک مریم اندیشه بدانید اشاره کردیم. همچنین این شهرک به شهر تهران دسترسی نزدیک و مناسبی دارد و معضل ترافیک در آن تا حدودی برطرف شده است. درصورتی‌که شما تمایل به اجاره آپارتمان در شهرک زیبای مریم را دارید می‌توانید با اندکی جست‌وجو یک مورد مناسب بیابید.

دانستیم که شهرک مریم یکی از بهترین و آینده‌دارترین شهرک‌ها در شهر اندیشه بوده و قیمت خانه در آنجا در مقایسه با تهران و سایر قسمت‌های اندیشه مناسب‌تر است. در این شهرک خانه‌های تقریباً نوساز و خیابان‌های منظم و بزرگ وجود دارند. تمامی اطلاعات موردنیاز شما در مورد شهرک مریم اندیشه در این مقاله بررسی شد.

اگر قصد خرید باغ ویلا در شهریار را دارید روی دکمه زیر کلیک کنید.

خرید خانه در شهرک مریم
امتیاز این مقاله
5/5

شهرک مریم به دلیل داشتن خیابان‌بندی‌ها و بلوارهای منظم و داشتن محیطی آرام برای زندگی گزینه‌ای بهتر از فاز یک اندیشه است.

ارسال دیدگاه