دهکده باران:(مشاوره رایگان+استعلام قیمت)|شهرکی با امنیت بالا

5 شهریور 1401
0 دیدگاه
دهکده باران

امروزه خرید باغ و ویلا به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افرادی تبدیل شده است که در طول هفته با ساعت‌های کاری پرفشار خسته می‌شوند و می‌خواهند که آخر هفته با خانواده خود به تفریح و استراحت بپردازند. در این میان یکی از بهترین گزینه‌های روبه‌روی تهرانی‌ها دهکده باران است که در فاصله کمی از پایتخت قرار گرفته اما آب‌وهوایی بهشتی داشته و بهترین موقعیت برای خرید زمین را دارد. درصورتی‌که شما نیز علاقه‌مند هستید تا یک زمین یا ویلای مناسب در این دهکده تهیه کنید با ما همراه بمانید.

ما در این مقاله برای شما هرآنچه را که لازم است قبل از خریدن ملک در مجموعه باران بدانید را بیان خواهیم کرد و همچنین دسترسی‌های این مجموعه را بررسی می‌کنیم. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر شخص این است که زمین یا ملکی که می‌خرد در آینده رشد کند و سرمایه وی نیز بیشتر شود. ما شهرک باران را از این نظر نیز بررسی خواهیم کرد. با ما تا انتهای این مقاله همراه بمانید تا به‌تمامی پرسش‌هایتان پاسخ داده شود.

 

دهکده باران

بررسی تاریخچه این شهرک

اولین موردی که لازم است شما پیش از خریدن هر ملک بدانید این است که آیا آن محل از سابقه خوبی برخوردار است؟ آیا این محل خوش‌نام است یا افراد نسبت به آن نظر بدی دارند؟ خوشبختانه مجموعه بزرگ دهکده باران از سابقه طولانی برخوردار بوده و در تمام این سال‌ها به یک مجموعه خوش‌نام و نشان تبدیل شده است. همین مسئله روی قیمت و ارزش زمین‌ها تأثیر بسیار خوبی گذاشته و سبب شده که افراد زیادی برای خرید ملک به این محدوده بیایند. پیشینه مجموعه باران به سال 1352 می‌رسد.

در آن زمان دهکده باران ملارد مانند یک باغ یکپارچه بزرگ و بسیار زیبا بود که میان مردمان نیز به‌خوبی شناخته شده بود. حدود 29 سال بعد ینی در سال 1381 کسی که مالک این مجموعه بود تصمیم می‌گیرد که مجموعه باران را بنا نهاده و زمین‌های آن باغ را تفکیک کند و بفروشد. فرایندها برای احداث یک شهرک ویلایی بزرگ و معروف شروع می‌شود. زیر ساخت‌های زیادی مانند انشعابات باید به این محل می‌آمدند. همه این کارها سه سال به طول انجامید. در سال 1384 مجموعه باران تقریباً آماده شده بود.

میان باغ‌ها خیابان‌کشی شده بود و برای این خیابان‌ها از سنگ‌فرش بسیار زیبایی استفاده کرده بودند. همچنین درختان بزرگی که سن آنها گاهی به بیشتر از 50 سال نیز میرد درون خیابان‌ها وجود داشت و آن شبیه کوچه‌باغ‌های رؤیایی کرده بود. آب‌وهوای این محدوده نیز بسیار عالی بود و یک گزینه معرکه برای خرید ملک به نظر می‌رسید. این محدوده از مزایا و امتیازات بسیار متنوعی بهره می‌برد که کمتر شهرکی مانند آنها را دارد. در ادامه مطلب به گوشه‌هایی از مزایای دهکده باران اشاره خواهیم کرد.

نقشه دهکده باران ملارد

مزایای خرید در دهکده باران

حال که شما تصمیم گرفته‌اید تا در این شهرک برای خود ملکی تهیه کنید بهتر است درمورد مزایای آن نیز بیشتر بدانید. اولین مورد هوای پاک و دل‌انگیز منطقه ملارد است که شما می‌توانید حتی در تابستان نیز از حضور در محیط آزاد لذت ببرید. مورد بعدی به امنیت محدوده ویلایی باران مربوط می‌شود. جالب است بدانید که در این شهرک سه شیفت نگهبانی وجود دارد و همه رفت‌وآمدهای مشکوک به‌سرعت شناسایی می‌شود. از همین رو هیچ مورد خطرناکی شما را در این مجموعه تهدید نمی‌کند.

دهکده زیبای باران از نظر امینت یک‌سروگردن از همه شهرک‌های ویلایی دیگر در استان تهران و البرز بالاتر است. نکته دیگر این بوده که شما به لحاظ سند هیچ مشکلی نخواهید داشت چراکه همه سندها آزاد بوده و به‌صورت شش دانگ خدمت شما ارائه می‌شود. درصورتی‌که شما می‌خواهید زمین در دهکده باران بخرید می‌توانید آسوده‌خاطر باشید که از نظر شهرداری و جهاد هیچ مسئله‌ای متوجه شما نخواهد بود. ساخت‌وساز نیز در این محدوده انجام شده و معماری ویلاها شما را به تحیر وامی‌دارد.

نکته مثبت دیگری که حتماً باید در خصوص دهکده بزرگ و زیبای باران بدانید نیز این است که این مجموعه از نعمت‌های آب و برق و گاز برخوردار است. یعنی شما با خرید هر ملکی در این دهکده کنتور نیز دارید و قرار نیست خرج اضافه‌ای از این بابت داشته باشید. محیط دهکده باران بسیار دنج بوده و برای ریلکس کردن و تمدد اعصاب بسیار گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. درصورتی‌که شما می‌خواهید به یک محیط آرام و به‌دوراز سروصدای اضافه بروید حتماً این قسمت را باید انتخاب کنید.

شهرک باران ملارد

نکاتی که قبل از خرید ملک بهتر است بدانید.

حال که با مزایای این شهرک آشنا شده‌اید بهتر است نکات تکمیلی که بد نیست قبل از اقدام به خرید بدانید را نیز برایتان ذکر کنیم. هرچه اطلاعات شما قبل از خرید بیشتر باشد، ریسک خرید شما نیز پایین‌تر می‌آید. اولین نکته در این قسمت آن است که اکثر قطعات موجود در دهکده باران 1075 مترمربع وسعت دارند. به بیان دیگر ابعاد بیشتر قطعات 50 در 21.5 متر است. این ابعاد برای داشتن یک ویلای بسیار زیبا با زیربنای کافی و مناسب و همچنین طراحی فضای سبز زیبا بسیار ایده‌آل است.

بسیاری از قطعات این محدوده ساخته شده‌اند و شما می‌توانید به‌صورت مستقیم برای خرید باغ ویلا در دهکده باران  اقدام کنید؛ بنابراین دیگر دغدغه‌ای بابت ساخت‌وساز نخواهید داشت و ساختمانتان را به‌صورت تمام کار تحویل می‌گیرید. از طرف دیگر در دهکده زیبای باران هنوز هم قطعاتی وجود دارند که ساخته نشده‌اند و شما این شانس را دارید که طبق میل و خواسته خود آن را طراحی کرده و بسازید. نکته مهم این است که بسیاری از گروه‌های معماری و طراحی می‌توانند این کار را در مدت‌زمان کوتاهی برای شما انجام دهند.

نکته دیگری که حتماً باید بدانید به نورپردازی بسیار خوب این شهرک مربوط می‌شود. همان‌طور که برای شما اشاره کردیم کار احداث زیر ساخت‌های این مجموعه حدود 3 سال به طول انجامید. در همین زمان بود که نورپردازی‌های بسیار زیبایی در سراسر دهکده باران انجام شد. این کار علاوه بر به‌وجودآوردن مناظر زیبا در شب سبب بهبود و بیشتر شدن امنیت این شهرک در شب نیز شد. خیابان‌های مجموعه باران در شب از نور کافی برای تردد برخوردار هستند.

باغ ویلا در دهکده باران

سرمایه‌گذاری در شهرک ویلایی باران

امکانات ویژه‌ای که در دهکده بزرگ باران وجود دارد.

ما بارها در طول این مقاله برای شما اشاره کردیم که دهکده باران تمایزات زیادی با سایر دهکده‌های ویلایی دارد. یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین امتیازات این مجموعه وجود سالن اجتماعات در آن است. شما به‌ندرت می‌توانید شهرک ویلایی مانند باران را پیدا کنید که در آن یک سالن برای گردهمایی‌ها به مساحت 1100 مترمربع وجود داشته باشد. جالب است بدانید که سالن اجتماعات دهکده باران دوطبقه است و قسمت داخلی و خارجی آن به کمک یک درب کرکره‌ای مجزا می‌شود.

نکته دیگری که لازم است در همین بخش به آن اشاره کنیم نیز متریال استثنایی بوده که برای کف‌سازی به کار برده شده است. گفتیم که این شهرک خیابان‌هایی با سنگ‌فرش زیبا دارد. جالب است بدانید که این سنگ‌فرش‌ها از متریال‌های مختلفی مانند سنگ‌های سبز و تراورتن‌ها ساخته شده است. علاوه‌برآن در قسمت‌هایی نیز استفاده از شیست به چشم می‌خورد. همچنین نباید از بخش‌هایی که سنگ‌های کوهی و سیاه دارند نیز غافل شد.

نکات تکمیلی درمورد مجموعه باران

حال که ما با اکثر ویژگی‌ها و مشخصات دهکده باران آشنا شده این بهتر است که نکات تکمیلی آن را نیز برای شما بیان کنیم. شما باید بدانید که به‌صورت کلی 120 قطعه زمین در این محدوده وجود دارد. درصدی که برای سخت هر قطعه تعیین شده است 25% بوده و بیشتر از این شما اجازه اشغال نخواهید داشت. همچنین اگر بخواهیم به دسترسی این مجموعه نیز اشاره‌ای بکنیم باید بگوییم که در منطقه ملارد قرار گرفته است و تقریباً 45 کیلومتر از پایتخت فاصله دارد. این بدان معناست که شما در کمتر از یک ساعت به آنجا می‌رسید.

باغ ویلاهایی که در دهکده باران ساخته شده‌اند بسیار لوکس و مجلل هستند. معمولاً اکثر ویلاها استخر و فضای تفریحی بزرگی دارند و ساختمان‌هایشان به‌صورت دوبلکس یا حتی تریپلکس ساخته شده است. افراد سرشناس زیادی این منطقه را برای خرید انتخاب می‌کنند. همچنین باید بدانید که قیمت این ویلاها تقریباً بالا است اما این قیمت با درنظرگرفتن مساحت زمین و ویلا و امکانات موجود در آن، منطقی به نظر می‌رسد.

دهکده باران ملارد

بررسی این دهکده از لحاظ سرمایه‌گذاری

یکی از مهم‌ترین اهدافی که هر فرد از خرید ملک دنبال می‌کند آن است که سرمایه وی در طول زمان رشد کرده و بیشتر بشود. به عقده بسیاری از کارشناسان املاک، دهکده باران برای سرمایه‌گذاری منطقه بسیار خوبی محسوب می‌شود و می‌تواند سرمایه شما را رشد بدهد. این منطقه از آینده درخشانی برخوردار بوده و جای پیشرفت زیادی دارد. درصورتی‌که شما در زمینه خریدوفروش ملک فعالیت دارید می‌توانید یکی از ویلاها یا زمین‌های این قسمت را تهیه کرده و با قیمت بسیار خوبی به فروش برسانید.

نقشه هوایی دهکده باران صفادشت

کلام آخر

ما برای شما در این مقاله به بررسی دهکده باران در منطقه ملارد پرداختیم دانستیم که این منطقه سابقه طولانی دارد و بسیار خوشنام است. همچنین پی بردیم که در آن درختان بسیار بزرگی نیز وجود داشته که عمر آنها به بیش از پنجاه سال می‌رسد. همه سندها بدون مشکل بوده و به‌صورت شش دانگ هستند. این محدوده امنیت خوبی داشته و سه شیفت نگهان از آن محافظت می‌کنند. ویلاهای بسیار لوکسی در این دهکده ساخته شده است که قیمت بالایی نیز دارند. این دهکده برای سرمایه‌گذاری یک فرصت عالی است.

ارسال دیدگاه